Kurumsal

FİRMA PROFİLİ

1996 yılında inşaatına başlanan NİPAŞ TEKSTİL 1997 yılında 860 rotor kapasiteli open-end iplik üretimiyle faaliyete geçmiştir. Kaliteden asla taviz vermeyerek büyüme sürecine giren firma 2002 yılında yeni yatırımıyla kapasitesini 1427 rotora çıkarmıştır. 2003 yılında sektörün ihtiyaçlarına paralel var olan tesisin komple yenilenerek teknolojide modernizasyona gidilmiş ve 4 adet 1200 rotorluk open-end makinesi tesise kazandırılmıştır. Daha sonra, müşteri memnuniyeti ve Ar-Ge çalışmalarına verilen önemin daha da artmasıyla 2006 yılında 3 adet 960 rotorluk open-end makinesi yatırımı gerçekleştirmiştir. Ardından, bir yıl gibi kısa bir süre sonra ayrı bir lokasyon olan Kahramanmaraş Organize Sanayi Bölgesin de 2200 rotor kapasiteli yeni bir tesis tamamlanmış ve faaliyete geçmiştir. 2010 yılında tesisimizin kapasitesi 4040 rotor sayısına tamamlanmıştır. 2013 yılında Osmaniye Organize Sanayi Bölgesine 6160 rotorluk yeni yatırım yapılmıştır.

HAKKIMIZDA

NİPAŞ Ailesi 16 seneyi aşkın süredir her geçen gün artan üretim kapasitesi, koşulsuz çalışan, tedarikçi, müşteri memnuniyeti ve bilgi birikimi ile Türk tekstil sektöründe özgün bir model olmayı başarmıştır. Farklı elyaflardan farklı numaralarda ürettiği ipliğe "bilgi yüklemeyi" başaran kurumumuz gerek yurt içi gerekse de uluslararası pazarlarda sadece kalite ile değil aynı zamanda güven ve istikrar ile özdeşleşmiştir. son teknoloji ile donanımlı modern üretim salonlarımız, nitelikli iş gücümüz ve stratejik pazarlama anlayışımız ile her geçen gün büyümeyi ve "iplik üretiminde" referans bir merkez olmayı amaçlıyoruz. Bu ışıkla yolumuzun aydınlık olmasını diliyor; müreffeh bir toplum için daha çok çalışmanın sözünü buradan veriyorum.

  1. VİZYON

    Sektörümüzde sadece kalite değil aynı zamanda farklılık ve kurumsal itibar kültürü ile standartlarımızı daima yükseltmektir.

  2. MİSYON

    Kazanımlarımızı iş potansiyelimiz içinde değerlendirip kurumumuzun marka değerini yükseltmektir.